Művészeti élet iskolánkban

Ismerve intézményünk történetét, immár 21 éve résztvevőként és szemtanúként állíthatom, hogy művészeti életétünk virágkorát éli. Két színtér rajzolódik ki: egyik az iskolai szakkörök, rendezvények, kiállítások, másik az otthoni önképzés, szabadidős művészi tevékenység, amely jelenthet zeneszerzést, együttesben való zenélést, Vikár kórusban való éneklést, rajzolást, festést, tűzzománc készítést, fotózást.
 Pedagógiánk egyik alapelve a tehetséggondozás, célunk a kreativitás fejlesztése. Abban fejlesztjük a tanulót, amiben tehetséges. Foglalkozásainkon sikerélményekhez juttatjuk, így a személyiségét gazdagítjuk, elégedett, öntudatos, önbecsülésre képes embert nevelünk belőle.
Időnként gyöngyszemekre bukkanunk: tanulékony, tehetséges, kreatív gyermekekre, akik aztán méltó módon képviselik iskolánkat a különféle művészeti találkozókon, kiállításokon, pályázatokon.
Munka közben segítjük, irányítjuk őket, biztosítjuk a feltételeket, folyamatosan ellenőrizzük, megerősítjük abban, ami jó, ügyelünk rá, hogy rossz szokásaik ne alakuljanak ki.
Döntő fontosságú esemény volt iskolánk történetében, amikor intézményünk igazgatóasszonya dr. Benczéné Csorba Margit kigondolta és létrehozta az „ Add a kezed” Alapítványt. Segítségével fellendültek a szabadidős tevékenységek, a tehetséges tanulók számára hasznos programok bontakozhattak ki.
 A minőségi programok, iskolai rendezvények, előadások, produkciók alapötlete illetve azok megvalósítása sok éven át Ferenczi Lászlóné Irénke ötletességének, kapcsolatteremtő képességének volt köszönhető. Így érkezett hozzánk helikopteren Mikulás, a Republic együttes az a sok kis titokzatos meglepetés, ami mosolyt varázsolt a gyermekeink arcára.
    A képzőművészet a kézműves szakkörökön formálódott. Eredményei a szép alkotások, melyek kiállításokon, pályázatokon kerültek bemutatásra és értek el helyezéseket országos, megyei és városi rendezvényeken.
Legutóbb a Bárczi napok alkalmából rendezett kiállításunkon, az Együd Árpád Művelődési Házban, ahol tanárok és diákok munkáit tekinthették meg az érdeklődők.

„ A művészet érzelem. De az arányok, színek, tudományában a leghevesebb érzelem is megbénul a kéz ügyessége nélkül.” / Rodin/

Értelmiségi létünkből adódóan nyitottság, érzékenység, fogékonyság, nagyfokú empátiás képesség jellemzi tantestületünket. A megnyilvánuló kreativitás kiváló példái az iskolai rendezvények, ünnepélyek: kollégák és tanítványok közös fellépései mindannyiunk örömére és gyönyörködtetésére szolgálnak. A zenélni tudó kollégák csodálatos produkcióira évekig visszagondolunk. Kiemelkednek: Pucz András rendezései, humora, szellemessége, kiváló szervező volta. Tanítványaival szavaló, és prózamondó versenyeken, színjátszó-találkozókon szerepelnek. Horváth Zoltán zeneszerző gitáron játszik, és szintén színészi adottságokkal bír. A tantestületből a Vikár kórus tagjai:Gulyás Jánosné, aki 2000-ig tevékenykedett a kórusban szólamvezetőként és másodkarnagyként, Mihályfalvi Gabriella, Bogdán Imre, Fokvári Anikó, aki 2000-től vette át a kórusban a szólamvezetést és jelenleg intézményünk Reneszánsz tánccsoportját is vezeti.

A fotózást művészi színvonalra emelte iskolánkban
Varga Béla szakkörvezető.
Tanítványai országos, és egyéb diákfotó pályázatokon való részvételükkel bizonyították tehetségüket.

Többszörös kiállítómű
vész Bedő Kornél kollégánk, aki a város fotóklubjának egyik meghatározó egyénisége.

Dinyáné Horváth Edit logopédusunk 2004-óta vesz részt kiállításokon, a Megyeháza Galériában egy önálló és két közös kiállítással mutatkozott be.
Főként vegyes technikával készült grafikáiról híres. Témái: arcok, tájak, színek, érzések, az álom képei, elmúlt korok hangulati élményei.
Vallja, hogy a rajzolás kifejleszti tudatos látásunkat, figyelmünket, segít, hogy a körülöttünk lévő világot friss, érdeklődő, felfedező szemmel nézzük.

Horváthné Kovács Ildikó évtizedek óta oktatja diákjainkat a rajz és tűzzománc szakkörön. Kolléganőnk 1998-ban két önálló kiállítással mutatkozott be a nagyközönség előtt.
Honthy Márta iparművésztől tanult meg tűzzománcozni. Tudását azóta több kollégájának és számos tanítványának is átadta.

Pucz András szintén elsajátította a  tűzzománcozás alapjait,
újításaival részletesebbé, színvonalasabbá tette képeit, melyek megértek a kiállításra és arra, hogy hírnevet szerezzenek alkotójuknak.

Szabó Katalin selyemfestése és Kásáné Bessenyei Sarolta gyermekfelügyelőnk agyagszobrai, Galicz Valéria tojásfestései szintén említésre méltóak, művészi értékek közvetítői diákjaink számára.

Iskolánk rendezvényein, konferenciákon, lehetőség szerint művésztanáraink munkáiból is rendeztünk kiállításokat.
Legjelentősebb közös kiállításunk 2008. május 5-től május 30-ig a Megyeháza Galériában volt megtekinthető.
„Művészettel nevelni” című kiállításunkon:
Bedő Kornél fotói
D. Horváth Edit grafikái
Horváthné Kovács Ildikó tűzzománcai
Pucz András tűzzománcai
Varga Béla fotói voltak láthatók.