Főoldal Fejlesztő Iskola Óvoda Általános Iskola Autista csoport Szakiskola Kollégium Hallgatói képzés Rendezvények Mentoráló Intézmény Módszertani központ Alapítvány Aktuális Eszközkölcsönző

Digitális Témahét
Digitális napló
e-Ügyintézés

Dinyáné Horváth Edit

Kaposváron születtem 1948-ban.

A kaposvári Tanítóképző Főiskolán tanítói diplomát szereztem, ahol Szirmayné Bayer Erzsébet és Tomory Aladár voltak a rajztanáraim.

Egy újabb állomás a Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola következett, ahol gyógypedagógus-logopédus szakon végeztem.

Első „igazi” képeimet 2003-ban készítettem.

Vegyes technikával dolgozom, témáim: arcok, tájak, színek, érzések, pillanatok, a mozdulatok összessége. A mesék világa, szereplői, az álom képei, elmúlt korok, helyek hangulati élményei megjelennek és ötvöződnek képeimen.

Fontosnak tartom a jó képi szerkesztést, a határozott, de egyszerű vonalvezetést és a visszafogott színvilágot. A tudatosan és véletlenszerűen alakított felületek nagyon sok játékosságot rejtenek, a képzelet szülte jelenetek, léleklenyomatok megdöbbentenek, a végtelen szabadság élménye magával ragad.

Játék ez, komoly játék, ami nagyon sok örömet okoz.