A nyerő páros

November hónapban két tehetséges fiú mutatkozik be, akik eltérő tehetségprofillal rendelkeznek, személyiségükben is nagy eltérésekkel, mégis nyerő párost alkotnak. Különbözőségeik mellett közös bennük a kitűnni vágyás, motivált feladatvégzés, törekvés a fejlődésre.

Bogdán Tamás szakiskolás tanuló, szabálytalan tehetség, aki művészeti és sport tevékenységekben is eredményeket mutat fel. Elsősorban mozgásos képességei alapján tűnt ki, így lehetőséget kapott az atlétika, judo, futball és egyéb sportágak megismerésére, képességei kibontakoztatására. A kosárlabda és focicsapat tagjaként megyei 3. helyezett, míg asztaliteniszben 2. helyezést ért el a FODISZ Somogy megyei diákolimpiai versenyén. Tamás dinamikus személyiség, további energiáit a dobverők segítségével vezeti le, a Kiskőrösön megrendezett országos Ki mit tud? versenyen 3. helyezést ért el társaival.

Horváth László 7. osztályos, ő is több tehetségterületen mutatta meg kiválóságát.  Az előző tanévben a komplex tanulmányi verseny megyei fordulóján első helyezést ért el iskolánk csapata, s ő az egyéni verseny győztese volt évfolyamában. Kiváló tantárgyi tudása mellett motivált feladatvégzés, együttműködési készség jellemzi, udvarias, tisztelettudó fiú.

Az elmúlt évek során intézményi tehetséggondozás keretén belül atlétikában, asztaliteniszben is próbára tehette képességeit, míg szülői támogatással ökölvívó edzésekre jár. Az idei tanévben jelentősebb sporteredményei: FODISZ megyei mezei futó diákolimpia 1. hely, FODISZ őszi atlétikai diákolimpia 5 aranyérem, a kosárlabda csapat tagjaként megyei 2. helyezés, a FODISZ Somogy megyei diákolimpiai versenyén III. korcsoportban első helyezett.

A nyerő páros asztaliteniszben a párosok versenyében állhatott fel a dobogóra, újabb, közös területen bemutatkozva sokoldalú tehetségük és kitartásuk eredményeként.