Bárczi fotókör

Iskolánkban a fotózáshoz a feltételek régóta megteremtődtek.

Az első 2-3 évben a fotólabor berendezéseit, anyagait, valamint alapvető egyszerűbb fényképezőgépek megvételét sikerült megoldani. Az első 10-12 évben filmre fényképeztünk, előhívtuk, és utána nagyítottuk a különböző méretű papírképeket. Fekete-fehér filmekkel, és nagyításokkal dolgoztunk, majd a váltás idején fekete-fehér, és színes megoldásokat is alkalmaztunk. Különböző pályázatokra adtuk be képeinket, de a színes képek elterjedésével, a minőség javulásával nekünk is ajánlatos volt áttérni a színes fotózásra. A színes képeket a fotólaborban nem tudtuk elkészíteni, ezért beadjuk nagyíttatásra a pályázatoknak megfelelően. Ma már digitális fényképezőgépeket használunk, hogy olcsóbbá, és szabadabbá tegyük a fotózást. Tanulóink nagyon szeretnek fotózni járni, változatos témák, élmények, az elért eredmények összetartják a tanulókat, sikerélményhez juttatják őket. Tanulóinkból általában 6-8 fő jár fotókörünkbe, ezek között fele arányban vannak kezdő, és haladó fotós gyerekek. A fényképek témáit a fotópályázatok szabják meg, így mindig változatos, érdekes.  Ebben a tanévben nagyon jó eredményeket értünk el, kiemelt a Zánkára leadott, és a Budapestre küldött képsorozat.

A 2010-2011-es tanévben
 „TÁMOP 3.4.3-08/2-2009-0067         Iskolai tehetséggondozás:
„A siker kulcsa Te vagy!”
  „ pályázaton nyert iskolánk, ezáltal

a tehetséggondozás keretében egy tanulóval, Kalányos Kornéllal külön heti egy órában foglalkoztam. Teljesen kezdőként különböző fényképezőgépekkel ismerkedett meg. A fotózás alapjait, a képek mentésének formáit, javításait tanulta meg, a program végére a fényképezőgépet önálló an képes volt használni.

A fényképek témáit a fotópályázatok határozták meg, a pályázatok leadását követően tanulóink kérése alapján fotóztunk, így mindig változatosak, és érdekesek voltak a foglalkozások.

Az utóbbi tanévekben nagyon jó eredményeket értünk el, kiemelten a „Szeretem Kaposvárt”, a Zánkára leadott, és a Budapestre küldött képsorozatokkal.

A diákok és magam nevében tekintsék meg a következő összeállítást, melyben a tanulók által készített fotók töredéke látható, a kiállításokra küldött, díjazott képekből.

Bemutatkozásom>>

Varga Béla