Vers próza-és dráma: A tehetséggondozás egyik hálás területe, hiszen iskolánkban minden osztályfokon találunk olyan tanulókat, akik szívesen megmutatják és kifejezik a bennük lévő érzéseket mások által írt vers, próza, ill. színdarab előadásában. A pedagógus feladata, hogy jó ízléssel irányt mutasson, az ötleteket közösen megbeszélve, önbizalmukat erősítve juttassa sikerélményhez a benne megbízó tanulókat.Egy „színpadképes” előadás hosszú folyamat eredmény, igyekszünk a munkát úgy irányítani, hogy az egész csapat/ a legkisebbektől a legnagyobbakig / érezze, hogy fontos láncszemei az adott előadásnak, így közösen vagyunk jelmeztervezők, dramaturgok, zenészek és színpadi munkások /road-ok/.
Mottónk lehetne „ Az légy aki vagy és érezd jól magad” hiszen munkánk legfontosabb eleme mégsem maga a produkció, hanem a csapatban való együttműködés, alkalmazkodás, elfogadás,örülni egymás sikerének, az esetleges kudarcok elviselése, a kreativitás fejlesztése,a metakommunikáció minden formájának elsajátítása,megértetése…, hogy szebbnek, jobbnak érezzem magamat és a körülöttünk lévő világot.
Intézményünkben régi hagyománya van a színjátszásnak, a vers-és prózamondó tehetséggondozó munkának.
A kezdetek, a jelenlegi igazgatóasszony Dr.Benczéné Csorba Margit és kolléganője Ferenczi Lászlóné Irénke nevéhez fűződnek,/ A bujdosó…cigányfolklór, Dzsungel könyve színpadi adaptáció /
A” stafétát” 1990-től vettük át / Lázár Attiláné, Horváth Zoltán, Tátrai Katalin, Kásáné Besenyei Sarolta, Garami Andrea és Pucz András /.
Babaház- zenés játék,
101 kiskutya,
Twist Olivér,
Vuk,
Pál utcai fiúk,
János a Vitéz,
Visszakérem az iskolapénzt
A gonosz tükör
A teljesség igénye nélkül ezek voltak azok a közös munkáink, amelyekkel szép sikereket értünk el több megyei, területi-és országos színjátszó találkozókon.
Külön öröm volt, hogy több alkalommal is bejutottunk a Weöres Sándor Országos Színjátszó Találkozó budapesti döntőjébe, ahol a többségi iskolák színjátszóival mértük össze tudásunkat.
Ezeken a találkozókon pozitív élményekkel gyarapodtunk, amelyek nagyon jó útravalót jelentettek a továbbiakban.
Ma megújult tartalommal és formában, a lehető legtöbb nyilvánossággal működünk, kihasználva a Kaposvári Bárczi Gusztáv Tehetségpont adta lehetőségeket,tehetségnapokat, tehetség konferenciákat, szakmai műhelyeket.
2017-2018-as tanév
2016
Szeget szeggel
2016.03.04.-én Récsei Regina intézményünk 7. osztályos tanulója Petőfi Sándor: Szeget szeggel versével I. helyezést ért el Keszthelyen a „Felfénylő Szavak” versenyen. Felkészítő tanára: Szűcs Éva
2015
Felfénylő szavak Országos Szavalóverseny Keszthely /területi döntő/ Keszthely, 2015.03.06.
Mihálcsi Brigitta I. helyezés
Szakiskolások Országos Kulturális Versenye Velence, 2015.04.31.
Szavalás: Mihácsi Brigitta III.hely
Színjátszás I. hely/arany minősítés/ A színjátszó csoport tagjai: Markotány Márk, Bognár Andrea, Kalányos Ilona, Balogh Karolina, Bednár Dávid, Bödő Zoltán, Fujsz Bianka
Ki Mit Tud? Területi Döntő Kaposvár
A színjátszó csoport továbbjutott az országos döntőbe, Kiskőrösre.
Vers kategória: Horváth József III. helyezés Felkészítő: Mihályfalvi Gabriella
Országos Ki Mit Tud? Döntő, Kiskőrös 2015. június 5.
Színjátszás kategória - Színjátszó csoport I. hely
Vers kategória: Horváth József II. hely Felkészítő: Mihályfalvi Gabriella
Bence 10 éves, autizmussal élő negyedik osztályos tanuló a kaposvári Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Módszertani Intézményben.
Két éve az intézmény tanulója, ahol korán kitűnt tehetségével, mely versmondásban nyilvánult meg. Iskolai ünnepségeken, kulturális rendezvényeken, versenyeken eredményesen vesz részt, előadásmódja színvonalas és példaértékű.Nagyon szereti a verseket, szívesen olvassa és memorizálja azokat.
A 2014/2015-ös tanév során versmondó kategóriában több versenyen eredményesen szerepelt: I. helyezett a Dél-Dunántúli Regionális KI-MIT-TUD-on Kaposváron, valamint Kiskőrösön az Országos KI-MIT-TUD-on III. helyezést ért el.