Köszöntjük a kaposvári Bárczi Gusztáv Módszertani Központ honlapján!

"Segítünk, hogy segíthess!"

???Enyhe értelmi fogyatékos - tanulásban akadályozott gyermekek; középsúlyos értelmi fogyatékos - értelmileg akadályozott gyermekek; autista gyermekek; súlyosan, halmozottan fogyatékos gyermekek; hátrányos helyzetű, tanulási nehézségekkel, zavarral, súlyos pszichés magatartási zavarokkal küzdő gyermekek???!
Főoldal Fejlesztő Iskola Óvoda Általános Iskola Autista csoport Szakiskola Kollégium Hallgatói képzés Rendezvények Mentoráló Intézmény Módszertani központ Alapítvány Aktuális

Információ kérése:

Bemutatkozás
Az intézmény felépítése, dokumentumok
Óvoda, fejlesztő iskola, általános iskola
Szakiskola és készségfejlesztő iskola
Módszertár
Kollégium
Kompetencia alapú oktatás
Tehetséggondozás
Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
Kitüntetések, díjak
"Jó gyakorlatok"
Bázisintézmény
Referenciaintézmény
Mentoráló Modell Intézmény
Minősített Tehetséggondozó Műhely
Ökoiskola
Integráció, inklúzió
Pályázatok
Hallgatói képzés
Tehetségtanács
Szakmai előadások, publikációk
Rendezvények, konferenciák
Információk szülőknek
"Add a kezed" Alapítvány
Külföldi kapcsolatok
Érintő
Médiatár
Üzenőfal
Linktár
Letöltések
NAGYBAJOMI TAGINTÉZMÉNY

Eredmények

A tanév során a tehetséggondozást Európai Uniós pályázati forrás támogatta a TÁMOP 3.4.3-08/2-2009-0067 Iskolai tehetséggondozás: „A siker kulcsa Te vagy!” című projekttel.
 
Szakmai programok a tehetséggondozásban:
 
-          Bemutató foglalkozások, konzultáció
-          Jó gyakorlatok átadása, átvétele, mentorálása
-          Szakmai műhelyek, esetmegbeszélések
-          Szülői tanácsadás, tréning
 

Informatika tehetséggondozás

A foglalkozásokon a diákok algoritmikus gondolkodása és a problémamegoldási készsége volt a fő fejlesztési feladat.
Az IKT kompetencia fejlesztés teén elért eredmények következtében 3 fő részt vett a Szakma Ifjú Mestere versenyen, melynek döntőjébe 2 fő jutott.
A Győrben rendezett országos döntőn sikerrel szerepeltek.
 
A 2010/2011-es tanév végén 4 fő eredményes OKJ-s vizsgát tett.
 

Judo

A TÁMOP 3.4.3-08/2-2009-0067 Iskolai tehetséggondozás: „A siker kulcsa Te vagy!” pályázatos programban Horváth Zsolt 7./a osztályos tanulóval vettünk részt, a szakköri foglalkozásokon kívül heti egy alkalommal folyt a fejlesztés.
 
Judo-bemutatóink: pályázatos program keretén belül (iskolai, Szivárvány Zeneház) TV-felvételek, Somssich Imre Általános Iskolában Hetesen.
 
2010. december 4.

Magyar Parasport Szövetség Mikulás Kupa Judo verseny :         

  • Horváth Zsolt 7.a. 1. hely
  • Galamb Márk   7.a. 2.hely
  • Hagyánek Klaudia 10.a. 2.hely
  • Koltai Dávid 10.a. 1.hely
  • Paksai Erika 10.a. 1.hely
  • Kalányos Kornél 6.o. 2.hely
 
december 5. KNASE Mikulás Judo verseny (épek között)   Koltai Dávid 2.hely
 

Tánc, dráma, vers

A Művészeti Iskola keretében működő néptánc-oktatáson résztvevők száma: 24 fő (3-7. oszt.)
A néptánc-csoport az idei tanévben részt vett az iskolai Ki mit tud?-on, májusban tévéfelvétel készült munkájukról.
A modern tánccsoport kisebb rendezvényeken mutatta meg magát.
A színjátszó csoport rendszeresen szerepelt iskolai és városi rendezvényeken.
A versmondók felléptek a tehetségnapokon, záró rendezvényeken.
 
Iskolánk tanulói is részt vettek a 2014. március 7-én megrendezett „Felfénylő szavak” területi szavalóversenyen, melynek Keszthely városa adott otthont.
 
Több kategóriában lehetett nevezni. Iskolánkat az alábbi tanulók képviselték:
A1   2. oszt.    Orsós Dzsesszika felkészítő pedagógus: Simon-Szabó Tímea
A2   5. oszt.    Kovács Tímea felkészítő pedagógus: Szűcs Éva
A3   11. oszt.   Varga Tibor felkészítő pedagógus: Pucz András
B2   5. oszt.    Récsei Regina felkészítő pedagógus: Szűcs Éva
B3   12. oszt.  Simon Viola felkészítő pedagógus: Pucz András
 
A verseny izgalmas volt, sok fellépő szebbnél-szebben szavalt. Intézményük tanulói közül Récsei Regina valamint Varga Tibor is 1. helyezést kapott, így bejutottak az országos döntőbe. Simon Viola pedig 3. helyezést ért el.
Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítő tanároknak!

 
Képzőművészet

2010. szeptember
17. Zánka   Gyeremalkotások Galériája Pályázat

Tűzzománc:

  • Kis Fónai András 10.a. Aranyérem
  • Miklós Nárcisz 10.a. Ezüstérem
  • Hoffmann Tímea 10.a. Bronzérem
18. Zánka Szivárvány Nemzetközi Képző és Iparművészeti Pályázat
 Tűzzománc Aranyérem : 
  •   Miklós Nárcisz 10.o.
  • Kis Fónai András 10.o.

Agyagszobor Aranyérem:   

  • Tenk Viktor készségfejlesztő szakiskola
Fotó   Aranyérem:            
  • Orsós Krisztián 9.o.
  • Orsós Zsolt 11.o.
2010. szeptember
„Szeretem Kaposvárt” Rajzpályázat díjazottjai:       Miklós Nárcisz 10.a
                                                                          Kis Fónai András 10.a.
                                                                          Hoffmann Tímea 10.a.
 
Pannon Art „Környezetszennyezés gyerekszemmel” Különdíj: Balla Katalin 5.o.
 
2011. május 5. Diákalkotók Országos Zománcművészeti Biennáléja Különdíj: Miklós Nárcisz
 
2011. május:
„Tartsuk tisztán Kaposvárt” rajzpályázat díjazottjai:            Bogdán Márió
                                                                                     Károlyi Tamás
                                                                                     Kovács Edina
                                                                                     Váradi Zoltán
                                                                                     Tenk Viktor
                                                                                     Balla Katalin
                                                                                     Sárközi Félix
                                                                                     Riedlinger Szimonetta
                                                                                     Kordé Alexandra
                                                                                     Friss Szabina
                                                                                     Kovács Brigitta
                                                                                     Bogdán Erika
 

Fotó

A 6 tanuló kezdő és haladó fotósokból áll.
 
Fotópályázat általános és középiskolás diákoknak:
Tanulónként 4 fotó, témakörönként 10 fotó (egy-egy alkalommal 30 kép lett kiválasztva).
 
„Kaposvár szépül” című rajz- és fotópályázat 2010 
Eredményhirdetés: 2011-01-25.
Hat tanuló 2-2 fényképe lett beküldve, és a kiállításon mindegyik fénykép látható volt. Két fotó IV. helyezést ért el: Bödő Endre, Varga Tibor.

 

A Zánkai Gyermek és Ifjúsági Centrum Kft. Gyermekalkotások Galériája által meghirdetett Országos Gyermek Képző- és Iparművészeti pályázat az összes magyar gyermek számára:


Díjazottak névsora

1 arany: 17 éves        Orsós Krisztián           
 
2 ezüst: 13 éves         Hegedűs Benjámin     
 
             14 éves     Galamb Márk               
          Kalányos Kornél         
 
„Szeretem Kaposvárt” pályázat:
Az eredményhirdetés és kiállítás várhatóan az AGORA megnyitásakor lesz.
 
„Kaposvári Kistérség szakrális öröksége” címmel a Kaposvári Többcélú Kistérségi Társulás, valamint a Kaposvári Kistérségi Közkincs-Kerekasztal pályázata:
  A zsűri döntése szerint a Bárczi Fotókör tagjai közül Varga Tibor lett díjazott, képe: Madonna. Továbbá; Varga Tibor Székesegyház című képe került beválogatásra a kiállítás anyagába.
 

Lovaglás

2010. szeptember
 
10-11. Fót   Magyar Lovasterápia Szövetség Lovasterápiás Verseny
Jámbor Vilmos Emlékverseny 10. helyezés :       Csima Ádám 5.o.
                                                                        Orsós Zoltán 4.o.
                                                                        Mezei Barnabás 4.o.
                                                                        Pintér Patrik 4.o.
                                                                        Orsós Gyula 5.o.
Előadás szabadon választott témában   2.hely
Gyógypedagógiai voltizsálás (lovastorna)
                                          BT/2 kategória Csima Ádám 11.hely, Orsós Zoltán 14.hely
 

SPORT

Ökölvívás

2010. október:

Salgótarjánban Országos Ökölvívó Bajnokság : Júdás Zsolt 9.b.    1. hely
 
2010. november:
Csehország : Nemzetközi Ökölvívó Bajnokság Júdás Zsolt 9.b. 1. helyezés
 

Úszás

2011. január
15. Kaposvár Speciális Olimpia Regionális Úszóverseny :            
  • Boti Ágnes 1. 3. hely
  • Csillag Klaudia 4. 4. hely
  • Deák Kata 2. 3. hely
  • Horváth Ádám 1. 3. 5. hely
  • Medveczky Ivett 3. hely
  • Simon Szabolcs 2. 4. hely
  • Szabó Katalin 2. 2. 2. hely
 
2011. április:
 
2-3.  Hajdúszoboszló Országos MPSZ Úszóverseny : Széchenyi András 1. 1. hely
9-10. Székesfehérvár Magyar Úszóbajnokság   Simon Szabolcs 1. 2. 3. 3. 4. hely
 
2011. március:
IV. Sprint Országos Úszóbajnokság : Simon Szabolcs 4. 5. 6. 6. helyezett, kvalaifikálta magát a 2011-es Athén Nyári Speciális Játékokra
 

Korcsolya

2011. február:
25.  Budapest Jégpalota : Műkorcsolya Országos Bajnokság          
  • Márta Henrietta 1. hely
  • Markotány Márk 2.hely
  • Koltai Réka 2.hely
  • Klotz László 2. hely
  • Kovács Tímea 3.hely
  • Árok Csaba 1.hely
  • Papp Norbert 1.hely
  • Árok Csaba- Papp Norbert (páros) 1.hely
     

Labdarúgás

2010. október 12.

Őszi Megyei Bajnokság Nagybajom 2.helyezés:            Sárközi Kristóf
                                                                                  Balogh János
                                                                                  Salánki Alex
                                                                                  Simon Szabolcs
                                                                                  Virág Martin
                                                                                  Horváth Péter
                                                                                  Rupa Roland
                       Legjobb kapus: Simon Szabolcs
 
2011. március 30.
Széchenyi Kupa Labdarúgó Torna
Somogyvár                                 3.helyezés:                Sárközi Kristóf
                                                                                  Balogh János
                                                                                  Salánki Alex
                                                                                  Simon Szabolcs
                                                                                  Virág Martin
                                                                                  Horváth Péter
                                                                                  Rupa Roland
                      
2011. május 2.
Tavaszi Megyei Bajnokság Nagybajom 2.helyezés:        Sárközi Kristóf
                                                                                  Balogh János
                                                                                  Salánki Alex
                                                                                  Simon Szabolcs
                                                                                  Virág Martin
                                                                                  Horváth Péter
                                                                                  Rupa Roland
                       Gólkirály:             Sárközi Kristóf
 

Atlétika

2010. október:
 
Megyei Atlétikai Bajnokság – őszi forduló: 
100 m síkfutás:                         Orsós Attila                2. hely
200 m síkfutás:                         Sárközi Kristóf           3. hely
400 m síkfutás:                         Simon Szabolcs          4. hely
1500 m síkfutás:                       Simon Szabolcs          1. hely
Kislabdahajítás:                        Sárközi Kristóf           1. hely
Súlylökés:                                 Sárközi Kristóf           2.hely
Súlylökés:                                 Kondér Petronella      1. hely
Kislabdahajítás:                        Kondér Petronella      1. hely
Távolugrás:                               Szabó Katalin             1. hely
 
I. hely: 4 db, II. hely: 2 db, III. hely: 1 db
 
 
2011. május 9.
Megyei Atlétikai Bajnokság – tavaszi forduló:  
Súlylökés:                                 Kondér Petra                         1. hely
Kislabdahajítás:                        Kondér Petra              1. hely
                                                  Horváth Nándor         3. hely
Távolugrás:                               Szabó Katalin             1. hely
                                                  Salánki Alex               3. hely
Magasugrás:                              Szabó Katalin             3. hely
                                                  Kovács Krisztina        1. hely
                                                  Orsós Attila                1. hely
                                                  Kalányos Kornél        2. hely
                                                  Salánki Alex               2. hely
Távolugrás:                               Kovács Krisztina        2. hely
100 m síkfutás:                         Orsós Attila                1. hely
200 m síkfutás:                         Sárközi Kristóf           3. hely
                                                  Orsós Attila                2. hely
400 m síkfutás:                         Orsós Attila                2. hely
1500 m síkfutás:                       Simon Szabolcs          1. hely
Kislabdahajítás:                        Simon Szabolcs          2. hely
                                                  Sárközi Kristóf           1. hely
Súlylökés:                                 Simon Szabolcs          3. hely
                                                  Sárközi Kristóf           1. hely
                         
I. hely: 9 db, II. hely: 7 db, III. hely: 5 db                              Csapat      2. hely
 
2010. december Mikuláskupa alsós sportvetélkedő

2011. május:
26-29. Zánka Országos Atlétikai Bajokság           
1500 m síkfutás:                       Simon Szabolcs         3. hely
                      Súlylökés:                                Sárközi Kristóf          7. hely
Magasugrás:                              Salánki Alex               7. hely
Súlylökés:                                 Kondér Petronella      11. hely
 

Keresés az oldalon:

Elérhetőségünk

Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola, Kollégium, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

7400 Kaposvár, Bárczi Gusztáv u. 2,

Tel: 82/ 512-766, Tel. és Fax.: 82/ 316-218

E-mail: barcziiskola@barcziiskola.hu

Honlap: www.barcziiskola.hu
Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény