Főoldal Fejlesztő Iskola Óvoda Általános Iskola Autista csoport Szakiskola Kollégium Hallgatói képzés Rendezvények Mentoráló Intézmény Módszertani központ Alapítvány Aktuális Eszközkölcsönző

Digitális Témahét
Digitális napló
e-Ügyintézés

Gschwindt Balázs

2014-ben kerültem az intézménybe, ahol ének-zene tanárként és kórusvezetőként foglalkozom diákjainkkal. Az első iskolai ünnepségen megtapasztaltam azt a bensőséges hangulatot, amit a pedagógusok-tanulók közös műsora közvetített.

Érdeklődésem elsősorban a drámák, színház világa felé fordul, így örömmel veszek részt többek között a karácsonyi, október 23-i műsorokban irodalmi és színészi tapasztalataimat kamatoztatva.

2003 óta vagyok a Roxinház társulat tagja, ahol játszom, énekelek és éneket tanítok, darabokat írok. Itt bemutatott darabjaim: Csillagszemű, Mátyás király igaz meséi, Emil és a Detektívek.

A Csiky Gergely Színházban több színdarabban is énekeltem  (Cigánybáró, Vígözvegy, Amint a mennyben, Szép Heléna).

Két szépirodalmi publikációt jelentettem meg, Szinyor Béla és a Mágus címmel. kutszelistilus.hu/images/pdf/Gschwindt_magus.pdf

A Szinyor Béla című díjat nyert a Schwajda György drámapályázaton és 2012-ben a Csiky Gergely Színház bemutatta. www.csiky.hu/hu/eloadas/eloadas/Szinyor_Bela

A képzőművészet területén olajfestményeim a Rippl-Rónai fesztiválon kerültek bemutatásra. Főképp olajjal festek, de kedvelem az akvarellt is. Képeim inkább szimbólumokat tartalmaznak, és nem a valóság tükrei. Spirituálisak- a szó eredeti értelmében.

Alkotó munkám, színházi tapasztalataim és kreativitásom örömmel kamatoztatom az intézményi tehetséggondozás tevékenységeiben, megtapasztalva a kettős különlegességű tehetségekkel végzett munka szépségeit.