Főoldal Fejlesztő Iskola Óvoda Általános Iskola Autista csoport Szakiskola Kollégium Hallgatói képzés Rendezvények Mentoráló Intézmény Módszertani központ Alapítvány Aktuális Eszközkölcsönző

Digitális Témahét
Digitális napló
e-Ügyintézés

Horváthné Kovács Ildikó

Marcaliban születtem. A Kaposvári Tanítóképző Főiskolán általános iskolai tanítói diplomát, a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán oligofrénpedagógiai tanári, majd rajztanári diplomát szereztem.

1975 óta Kaposváron élek. 34 éve tanítok, 19 éve rajztanárként dolgozom. Nagyon fontosnak tartom , hogy iskolánkban lehetőséget kapnak a gyerekek az alkotómunkán keresztül az önkifejezésre.

Rajz- és tűzzománc készítő szakkört vezetek. A zománcozás művészetét Takács Zoltán grafikustól, és Honthy Márta képző- és iparművésztől tanultam.

Munkáim saját ötleteim, terveim szerint készítem. Eddig két kiállításom volt, jelenleg a harmadikra készülök. Részt vettem a „Szeretem Kaposvárt „ mozgalom kiállításain. Iskolánk kiállításain. Az általam elképzelt képeket jelenítem meg, a formák és színek gazdag világából merítek. A természet és természetesség  munkáim alapeleme.

A zománcozás mellett szívügyem a tehetséggondozás. Az egyéni fejlesztés módszerével dolgozom. Lelkes tanítványaim a pályázatokon évek óta szép eredményeket érnek el. Gyógypedagógusként legnagyobb örömöm,  látni a gyerekek tehetségének kibontakozását, fejlődését, sikerélményét.