„Sokszínű tehetség” pályázat

A „Sokszínű tehetség” program célja roma és szociokulturálisan hátrányos helyzetű tehetséges tanulók sokoldalú, komplex fejlesztése, melynek fókuszában a természet, kiállítások nyújtotta inspirációk és a tehetségterületnek megfelelő művészeti ág kapcsolata áll.
Átfogó, komplex fejlesztés révén a tehetséges tanulók önismerete, interperszonális kapcsolatai, szociális kompetenciája fejlődik. A program hosszútávú célja a sikeres társadalmi beilleszkedés elősegítése.
A célok elérése érdekében változatos, ingergazdag tevékenységek és az inspirációk révén kreativitást fejlesztő foglalkozások jelennek meg programunkban.
Különleges természeti környezetben zajló programelemek, a Desedai arborétumban, Balaton partján és a Budai hegyek környékén tett kirándulások biztosítják tehetséges tanulóink számára az inspiráló élményeket.
A Desedai arborétumban, Keszthelyen és Budapesten is kiállítások megtekintése ad lehetőséget integráló környezetben ismereteik bővítésére, gazdagítására. A Katica-tanya élményközpont a zselici dombság gyönyörű természeti környezetében található, ahol feltöltődhetnek, különleges élménnyel gazdagodhatnak tanulóink.