A fogyatékossággal élő tehetséges fiatalokat támogató, integráló környezetben megvalósuló tehetségsegítő programok, illetve a fogyatékossággal élő fiatalok tehetségsegítő programokban való részvételének támogatására kiírt NTP-FTP-16-0035 Szász Endre hagyatéka gyermeki szemmel című pályázat keretében a Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Kollégium, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény 500.000 Ft-ot nyert. A program célja a komplex képességfejlesztés a képzőművészet eszközeivel. A hatvan órás program keretében öt tehetséges tanuló vett részt, akik több alkalommal Várdán a Szász Endre kúriában ismerkedtek meg a művész életével, munkásságával, alkotásaival, megismerték az általa alkalmazott technikákat. Mindez Szászné Hajdú Katalin Szász Endre özvegye vezetésével történt. A Desedán és a Tókaji parkerdőben voltak fotózni, megtekintették a Szász Endre tervei alapján készült freskókat a kormányhivatal és a kórház épületében is. A tevékenységek saját intézményben folytatódtak. Élményeiket, tapasztalataikat a készült alkotások segítségével és szóban is kifejezték.

A program kiegészítő tevékenységeként Hévízre látogattunk el, ahol a Belvárosi Múzeum galériájában festményeket, üvegből készült alkotásokat, fényképeket, grafikákat tekintettünk meg. A program zárásaként kiállítás keretében mutatták be a tanulók alkotásaikat, melyeknek témái: Várdán készült képek, porcelán tervek Szász Endre képek hatására, divattervezés, Tenger mélye zománckép – közös munka, portrék, önarcképek, ékszerek, fotós képek és technikák.