„Tűk tánca” pályázat

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő pályázatot hirdetett a fogyatékkal élő tanulók integráló környezetben megvalósuló tehetségsegítő programok megvalósítására. Iskolánk, a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Nagybajomi Tagintézménye 500 000 Ft-ot nyert a Tűk tánca című program megvalósítására. A foglalkozások keretében 15 ügyes kezű tanulóval foglalkozott két gyógypedagógus. A 30 órás program a J.T. Ruhaipari Vámszabadterületi Kft.-nél tett látogatással indult, ahol a tanulók betekinthettek a ruhakészítés világába.  A gyermekek foltvarrással falvédőt, párnát, terítőt készítettek. Fonalgrafikával könyvjelzőt, ajándéktasakot díszítettek. Terítőt hímeztek keresztszemes és lapos hímzés technikával. Ismerkedtek a gobelin hímzéssel. Az elkészült alkotásokat 2015. május 27-én kiállításon mutatták be a Nagybajomi Pálóczi Horváth Ádám Művelődési Házban. Zárásként Szennába kirándultak, ahol a Szabadtéri Néprajzi Gyűjtemény „Tűbe fűzött világ” című múzeumpedagógiai foglalkozásán vettek részt.