HAT-KP-1-2023/1-000852 azonosító számú projektben

Az intézményünk és a tagintézményünk sajátos nevelési igényű tanulóival felfedeztük a szlovéniai Lendvát és Dobronakot.
A lendvai 2. számú általános iskola szintén sajátos nevelési igényű tanulóival közös programokon vettünk részt, nagyon jó hangulatú találkozó keretében. Tanóra látogatás után kötetlen beszélgetés, vetélkedő és táncház színesítette a programot. Nagyon jó kapcsolatot ápolunk a helyi Magyar Kulturális központtal és vezetőivel, melyet kihasználva ismét egy fantasztikus mesés város bemutatásban volt részünk.
Lendva szép várát elfoglaltuk, az esernyőmúzeumot, a Szent Katalin templomot, a Szentháromság kápolnát benne a Hadik múmiával, a Zsinagógát, a Kulturális Központot is felefedeztük az ott töltött napok során. Mivel a csoport tagjai 2 külön székhelyű iskolába járnak, így nagyon jók voltak az utazáson szerzett élményeken kívül az esti játékos kvízversenyek, közös társasjátékozások, zenehallgatás, beszélgetések.
Dobronakon az Orchidea- és Trópusi Kertet látogattuk meg, amely egy igazi egzotikus különlegesség Európa közepén. Izgalmas sétát tettünk a Dobronaki energiaparkban a Szent Vid Kápolnához és a Bakónaki tóhoz. Beneveztünk egy kihívásba, mely során megtaláltuk az összes faragott mesefigurát a meseparkban, erről fényképeket készítettünk , így minden gyerek ajándékot kapott. Kirándulást  a Mura partján folytattuk. A Mura holtágai érintetlen természeti szépségeit tanulmányoztuk. A gyerekek megismerkedtek a különleges növény-és állatvilágával, egyedi halfajaival, szép szitakötőivel, védett növényeivel, állataival.
A pályázaton elnyert támogatásokat az útiköltségre, szállásköltségre, belépőkre használtuk fel.