A Nemzeti Tehetségprogram (NTP-FTP-13-010)

A fogyatékkal élő tanulók, integráló környezetben megvalósuló tehetségsegítő programjainak megvalósulását támogató „ Együtt- Egy – Másért” című   pályázat keretében a  Bárczi  Gusztáv Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény a tanév során integráló rendezvényeket szervezett.  Az iskola volt és jelenlegi tanulói közösen vettek részt kulturális és sportrendezvényeken a többségi iskolába járó gyerekekkel.  A  legnagyobb élményt a  közös kirándulások jelentették, melyek  során ellátogattak Várdára a Szász Endre  hagyatékát ápoló kúriába. A másik egész napos program az Esztergom kirándulás volt, ahol a Bazilika látogatása és a városnézés után étteremben ebédeltek, majd átsétáltak a Mária- Valéria hídon Párkányba.

A támogatás összege: 400000 Ft.