A hazai kettős vagy többszörös különlegességű magyar tehetségeket segítő, integráló környezetben megvalósuló tehetséggondozó programok támogatására kiírt NTP-KTK-17-009 „Textilvarázslók” című pályázaton a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Nagybajomi Tagintézménye 1 100 000 Ft-ot nyert fogyatékossággal élő fiatalok számára szervezett, legalább 60 órás, tanórán kívüli, integrált környezetben megvalósuló, komplex tehetséggondozó program megvalósítására. A program célja a kreatív, vizuális területen megvalósuló tehetségsegítő program által a tanulók személyiségének fejlesztése, önkifejezésük segítése.

A foglalkozásokon az érdeklődést és ügyességet mutató tanulók az alkotásban elmélyültek, ismereteiket bővítették. Lehetőség volt a varrás (gépi, kézi) technikájának elmélyítésére, esztétikus alkotások létrehozására. A foglalkozásokon fonalképet, fonalfigurát, bábokat, textilfigurákat, használati tárgyakat készítettek. Az alkotó munka során létrejövő produktumokat az intézmény 45. születésnapján megrendezett kiállításon mutatták be.  Album készült az alkotói folyamatról, a kiegészítő tevékenységekről képekkel, mintarajzokkal, alkotásokkal.

Pozitív hatást gyakorolt a nyitottabb szemléletmódra, fogékonyságot az újszerűre, hajlamot a problémamegoldó gondolkodásmódra, az önismeretre és a személyiség fejlődésére. Tanulóink személyisége mindezek összességében pozitívan változott.

A projekt kiegészítő tevékenysége egy napos kirándulás volt. Budapesten a Goldberger Textilipari Gyűjtemény megtekintését követően a tanulók múzeumpedagógiai foglalkozás keretében a kékfestésnél használt nyomódúc megismerésére, használatára nyílt lehetőség. Közben megismerkedhettek az egyes textilanyagokkal és a mára már eltűnőben levő régi mesterséggel, a kékfestéssel. Megtudták, hogyan történik a vászon színezése, mintázása. A múzeumlátogatás után a Budapesti Állatkertbe szerveztünk látogatást, ahol lehetőségük volt az állatok egyedi tulajdonságainak megfigyelésére a valóságban, melyeket a varrás során megjelenítettek textilből.