fogyatékossággal élő tehetséges fiatalokat támogató, integráló környezetben megvalósuló tehetségsegítő programok, illetve a fogyatékossággal élő fiatalok tehetségsegítő programokban való részvételének támogatására kiírt NTP-FTP-16-0039 „Ritmus és harmónia” című pályázaton a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Nagybajomi Tagintézménye 530.000 Ft-ot nyert. A program célja a zenei, mozgásos, térbeli-vizuális területen megvalósuló tehetségsegítő program által a tanulók fejlesztése, önkifejezésük segítése.

A kézműves alkotó tevékenység során különböző anyagokból alkottak tárgyakat. Nyitottak voltak az új technikákra. A legszebb munkákat a tagintézmény kulturális bemutatója előtt kiállításon mutatták be a Pálóczi Horváth Ádám Művelődési Házban a szülőknek, érdeklődőknek. A tánc gyermekeink számára vonzó tevékenység, a néptánc alaplépéseit, a modern táncot is szívesen tanulták. Örömmel mutatták meg a tanultakat a farsangon, a Ciklámen fesztiválon és a Specedikén. A zenei foglalkozásokon a népi játékok, népdalok megismerése után a megzenésített Weöres Sándor versek megismerése, éneklése, zenélése volt a feladat. Az egyszerű gyermekdalokat furulyán is megszólaltatták. A projekt pozitív hatást gyakorolt a nyitottabb szemléletmódra, fogékonyságot az újszerűre, a harmóniára, valamint az önismeretre és a személyiség fejlődésére.

A projekt záró tevékenysége egy napos kirándulás volt Kaposvárra, mely során a zene, a tánc és a képzőművészet is jelen volt a programban. A Rippl-Rónai Villa megtekintését múzeumpedagógus vezette, ezt követően alkothattak a gyermekek, a kukoricás stílus jegyében készítettek egy-egy képet. A tárlatvezetés és a foglalkozás a szakember vezetésével nagyon jól sikerült, érdekes dolgokat tudtak meg tanulóink Rippl-Rónai József festőművészről. Délután a Roxínház Vuk című előadását tekintette meg a csoport, melyen a zene, a tánc együttesen mesélt el egy történetet, érzelmeket. Így komplexen találkoztak tanulóink a zene és a tánc kifejező erejével. Élményekkel gazdagodva tértek haza a tanulók.