Főoldal Fejlesztő Iskola Óvoda Általános Iskola Autista csoport Szakiskola Kollégium Hallgatói képzés Rendezvények Mentoráló Intézmény Módszertani központ Alapítvány Aktuális Eszközkölcsönző

Digitális Témahét
Digitális napló
e-Ügyintézés

Ökoiskola 2018-19

4. Nemzetközi Klímanap

2018. szeptember 21-én 4. alkalommal csatlakozott Kaposvár a nemzetközi klímanaphoz, a rendezvényen különböző játékos és szemléletformáló programokon vehettek részt intézményünk diákjai. A program célja a környezettudatosságra, és ezáltal a klímavédelmre nevelés. Intézményünk tanulói a "Válts útlevelet a jövőbe" játékban megtapasztalhatták a szelektív hulladékgyűjtést és a komposztálást, távirányítóval vezethettek elektromos kisautókat, de akár bele is ülhettek egy igaziba. A szervezők megmutatták a diákoknak, hogyan válhatnak tudatos vásárlóvá úgy, hogy figyeljenek a környezetük megóvására. Egy különleges kamion is érkezett a rendezvényre, amely az atomenergia felhasználását mutatta be.

„Állatok világnapja”

Az „Állatok világnapja” alkalmából idén is az állatok szeretetére, gondozására hívtuk fel a gyerekek figyelmét. Nagy Bianka gyógypedagógus képzett kutyája nagy segítségünkre volt ebben.

Vadgesztenyeszedés

Idén ősszel vadgesztenyét gyűjtöttünk. Az osztályok, csoportok szeptember végén több alkalommal, sétával, játszótérrel egybekötött gesztenyegyűjtésen vettek részt. A gyerekek szorgalmasan keresgéltek a fűben, a kavicsok között és a járdákon.

„A gyaloglás világnapja”: Természetvédelmi kirándulás a Deseda parkerdőbe

A napsütéses idő és a természet őszi színei kényeztettek bennünket a kiránduláson. Kitűnő alkalom volt, a játékon és mozgáson kívül, hogy megfigyeljük a növények őszi változásait, valamint felhívjuk a gyerekek figyelmét a természetvédelemre. / tűzgyújtás, védett állatok és növények, az erdőben való viselkedés szabályai, a vizek tisztaságának fontossága, ösvények jelzései/

„Teadélután’ – teák, gyógynövényekből készült teák egészségvédő hatása

A gyógyfüvekből készült teák fogyaszthatók télen-nyáron: hidegen melegen. Iskolánk tanulói megkóstolhatták a különböző gyógynövényteákat: kamilla, csipkebogyó és hársfa virágjaiból készült italokat fogyaszthattak a teadélutánon.

Téli madáretetés

Az Ökoiskolai program keretében a napközis tanulók madáretetőket és –itatókat helyeztek el az iskola körül. Csoportonkénti beosztásban figyelték, hogy mikor fogy ki az ennivaló, vagy mikor kell az itatókba vizet önteni a párolgás, vagy a befagyás miatt. A faliújságra közösen készítették a tanulók a téli plakátot és képeket.

„Tiszta udvar, rendes iskola” – Hulladék gyűjtése az iskola udvarán.

A „Víz világnapja” és „Happy-hét”

2019. március 22-én ünnepeltük a Víz Világnapját. Az esemény szlogenje: Vizet mindenkinek! Az idei jelszó pontosan érzékelteti, milyen nagy kihívás ma a világban, hogy minden egyes ember számára elérhető legyen a víz.

Tavaszi kirándulása Tókaji parkerdőbe

A tó környékének, élővilágának megfigyelése, ismerkedés a lombkorona tanösvénnyel és természetesen játék a csúszdákon és a játszótéren. A természet szépségei mellett felhívtuk a gyerekek figyelmét a kullancsveszélyre, az általuk terjesztett betegségekre és a megelőzésre is.

2019. március 22-én intézményünk ismételten részt vett a TeSzedd! Önkéntesen a tiszta Magyarországért kampányban. A szemétgyűjtési akció keretében a mi iskolánk is „nagytakarítást” végzett az intézmény környezetében.

Újrahasznosítás - Hulladékok kreatív feldolgozása

Márciusban kiállítást rendeztünk különböző hulladéknak szánt anyagok kreatív újrahasznosítási lehetőségeiből. Az osztályok érdekes és újszerű tárgyakat készítettek a PET palackból, tojástartóból, papírgurigából, műanyag flakonból és sok minden másból.