táncosok szembőlTörténelmi társastánc csoport

Az intézményben 2007 januárjától Történelmi Társastánccsoport működik. Repertoárjuk barokk és reneszánsz korból fennmaradt eredeti koreográfiákból áll.
A 12 tanulóból, főleg szakiskolásokból álló tánccsoportot Fokvári Anikó vezeti. Rendszeresen fellépnek iskolai, városi, megyei és országos rendezvényeken, ahol mindig osztatlan sikert aratnak.

Számos különdíj birtokosai, melyeket az ország különböző városaiban megrendezett kulturális fesztiválokon, művészeti versenyeken és találkozókon érdemeltek ki.

Különösen büszkék a táncosok arra, hogy városuk kiemeltebb eseményein, rendezvényein is számítanak megjelenésükre, ahol öregbíthetik iskolájuk hírnevét.