Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, az Emberi Erőforrás Minisztériuma, és az Oktatáskutató És Fejlesztő Intézet által 2014. december 23-án meghirdetett pályázati kiírás alapos áttekintése után a Más a gyermekem Értelmi Sérültek Tehetségsegítő Tanácsa pályázatot nyújtott be „Együtt a holnap tehetségeiért” címmel.

A pályázati kategória kódja: NTP-TTM-14

Mivel a munkatervünkben meghatározottak alapján fő célkitűzéseink között szerepel:

• a tanulásban akadályozott, értelmileg sérült gyermekek, tanulók, fiatalok                     esélyegyenlőségének támogatása a tehetséggondozás területén kialakított szakmai, szakmaközi és civil együttműködésekkel
  • a tehetségsegítő tapasztalatok, jó gyakorlatok átadása
  • a tehetségsegítők közötti információáramlás elősegítése
  • a tehetséggondozó tevékenységek széles körben való megismertetése
  • a szakmai fejlődés támogatása fórumok, konferenciák, tehetségnapok, műhelyfoglalkozások, továbbképzések szervezésével.

Pályázatunkban vállaltuk, hogy alkalmazkodunk résztvevő partnereink szükségleteihez, akik a következők:

Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium akkreditált kiváló Klebersberg Tehetségpont Fekete László Általános Iskola és Óvoda Tagiskola Kaposfő regisztrált tehetségpont

Kaposvári Festetics Karolina Központi Óvoda akkreditált kiváló Festetics Karolina Óvoda Tehetségpont

Következetes munkával törekedtünk a résztvevők közötti együttműködés folytatására, a tehetséggondozó tevékenység erősítésére, és az információáramlás biztosítására. Gyakorlatközeli módszerek megismerését, és alkalmazását tettük lehetővé. Pályázati programunkkal az óvodástól a középiskolásig, a sajátos nevelési igényű és a többségi iskolák tanulóinak tehetségfejlesztését céloztuk meg. Ezért választottuk partnereinknek a korábban felsorolt Tehetségpontokat. A jelenlévők tartalmas előadásokat hallgathattak meg a Tehetségsegítő Szervezetek működéséről, a közöttük fennálló kapcsolatrendszerről, kapcsolódási pontjaikról. Megismerhették az említett projektek lényegét, az általuk elért eredményeket, a tehetségsegítés elméleti alapjait. A 30 órás szakmai műhelymunkák során csoportos megbeszéléseket tartottunk tehetségkeresés, tehetség-azonosítás témakörben, a sajátos nevelési igényű tehetséges gyermekek felkutatásával, kiemelésével kapcsolatban. Megbeszéltük, mennyire fontos a tehetségsegítő, tehetség-fejlesztő szakemberek szerepe, és a team-munka ebben a folyamatban. Videofilmeken bemutattuk kiválóságainkat a jelen lévő tehetségpontok valamennyi résztvevőjének. Megismertük partnereink tehetségpontjának működését, betekintést nyertünk tehetségfejlesztő programjaikba, projektjeikbe, módszereikbe. Megismertünk új, reményt keltő tehetségeket! Egy-egy beszélgetőkör kapcsán megosztottuk eddigi tapasztalatainkat a partnerintézményekkel. Hasznosnak bizonyult a jelen lévő szakemberek fórum-szerű műhelymunkája, az érvekkel tűzdelt viták sorozata. Lezárásképpen rendszereztük, összegeztük ismereteinket, és végül megosztottuk egymással az eredményeinket. Tevékenységünkkel bővült Tanácsunk partnerhálózata, kapcsolatrendszere, ill. azon kiváló szakemberek köre, akik a tehetséges gyermekek, fiatalok támogatására törekednek.