MOL Gyermekgyógyító Program GY14/022 "Élményterápia. Recept nélkül adható."
" A projekt a MOL Gyermekgyógyító Program támogatásával valósult meg"

Kutyás terápia a Bárczi Gusztáv Módszertani Központban

A MOL Új Európa Alapítvány támogatásával a Csiga-Biga Mozgás-és képességfejlesztő Alapítvány a 2014/2015-ös tanévben kutyás terápiás foglalkozásokat tart intézményünk óvodájában. A kutyák a Magyar Terápiás és Segítőkutyás Szövetség által előírt vizsgával rendelkeznek, mely igazolvány feltétele az intézményekben történő különböző foglalkozások megtartásának. (www.matesze.hu, http://www.terapiaskutya.hu/index.html )

A Csigabiga Alapítvány (http://www.csigabigaalapitvany.hu) Kaposváron dolgozó két vizsgázott terápiás kutyája Kabala és Peru, akkor a legboldogabbak, ha a gyerekek között lehetnek és az első perctől az utolsóig élvezik a munkájukat.

A legnehezebben megközelíthető gyerekhez is egy szempillantás alatt megtalálják az utat és belopják magukat a szívükbe.

Felvezetőjük Budai Georgina habilitációs kutyakiképző, akinek köszönjük, hogy minket választott!

Az ember és állat közötti interakció többek között azért is szolgálhat terápiás alapként, mert az állatok jelenléte már önmagában is számos kedvező hatást gyakorol az állatszerető személyekre.
A kutya, mint személyiségfejlesztő tényező hatással van a gyermek szociális- és érzelmi fejlődésére, elősegíti a társas kapcsolatok kialakítását, fejlődését.

A terápia által fejleszthető területek:

• Beszéd, kommunikáció
  • Nagymozgás
  • Finommotorika
  • Testtudat, testérzékelés
  • Téri orientáció, térérzékelés
  • Ritmusérzék
  • Egyensúlyérzék
  • Auditív észlelés
  • Vizuális észlelés
  • Taktilis észlelés
  • Figyelem