A jó gyakorlat megtekinthető a címre kattintva az Educatio szolgáltatói kosár felületén.

Célja:

A tehetség azonosítását követően a tehetséggondozási koncepció kidolgozása,
tehetség kibontakoztatása a differenciált nevelés-oktatás eszközével, tanórán kívül, egyéni és csoportos fejlesztéssel, a képességek kibontakoztatását segítő programokkal, foglalkozásokkal.

• Tehetségsegítés, értékközvetítés a hátrányos helyzet enyhítésére, esély a  kiemelkedésre, hozzájárulás a társadalmi integrációhoz.

• Tehetséges gyerekek felkészítése hazai és nemzetközi versenyekre.

• Nyitott kollégiumi tehetségprogramokkal a társadalmi szemlélet formálása.

Mindenki tehetséges valamiben” A tehetséggondozás szerepe és lehetőségei az SNI tanulók fejlesztésében

Célja:

Mindenki tehetséges valamiben - a sajátos nevelési igényű gyermek is. A jó gyakorlat célja a tehetségterület azonosítása, a gyermek erős és gyenge oldalának felismerése, az ehhez szükséges gyermek- és tanuló-megfigyelési eljárások alkalmazása, a tehetségazonosítást követően differenciált fejlesztéssel, tudatosan megtervezett, egyéni, vagy csoportos fejlesztéssel képességeik kibontakoztatása, a művészetek, a sport területén.
A sérülés-specifikumoknak megfelelően a fejlesztő szakember figyelmet fordít a speciális képesség és személyiségfejlesztés egyensúlyára.

Tehetséggondozó programok, módszerek, eljárások, technikák alkalmazásával, folyamatos mentori segítségnyújtással, a kreativitás, motiváció fejlesztése, a fentiek továbbadása, a tehetséggondozás szolgálatába állítása.

Úszásoktatás szerepe a tehetséggondozásban

Célja:

A sajátos nevelési igényű tanulók mozgásfejlesztése, tehetséggondozása úszásoktatással:

• az úszáshoz kapcsolódó komplex mozgásfejlesztés során a tanulók erősségeinek feltárása
  • a képességek tudatosan megtervezett egyéni, vagy csoportos fejlesztésével, komplex tehetséggondozó programok alkalmazásával, speciális pedagógiai, módszertani technikákkal a személyiség kibontakoztatása, sikerélmény biztosítása
  • az érdeklődő, kiemelkedően tehetséges gyerekek egyéni mentorálásával olyan
    személyiségjegyek kialakítása, amellyel biztosított bekapcsolásuk a versenysportba.

A jó gyakorlatok elérhetők: