A Bárczi Gusztáv Módszertani Központ elnyerte a Minősített Tehetséggondozó Műhely címet, melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Új Nemzedék Központ a Nemzeti Tehetség Program keretében öt év időtartamra adományozott az intézménynek.

A kitüntető címet a háromfordulós minősítési eljárás után az országban 38 köznevelési intézmény birtokolhatja, melyek elkötelezettek a szakmai minőség mellett. A több évtizedes múltra visszatekintő kiemelkedő tehetséggondozó munka a program keretében a tehetségműhely egyedi arculatát megtartva kap támogatást, a környezet és kiemelten a tehetséges tanulók igényeihez igazodva.

A Nemzeti Tehetség Program és a Tehetségek Magyarországa projekt a tehetséggondozó munka eredményességének növelését, többoldalú támogatását célozza. A tehetséggondozásban jártas szakemberek szakmai műhelymunkák, előadások, gyakorlati tapasztalatszerzés és képzések révén szélesítik ismereteiket és bővítik módszertani eszköztárukat. A tehetséges diákok mentori támogatásban  részesülnek, számos érdekes programon vehetnek részt, az eszközpark folyamatosan bővítésre kerül.