Erdély

Erdélyben járt a Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Diákotthon, Módszertani Központ és Nevelési Tanácsadó nevelőtestületének 35 tagja a múlt héten.
Az utazás célja egy figyelemfelhívó és esélyteremtő nap lebonyolítása volt Gyergyószentmiklóson a Gyergyói-medence értelmileg akadályozott fiataljait fejlesztő Támasz Klub javára.

A Bárczi Gusztáv Módszertani Központ öt éve nyújt szakmai támogatást a  partnerszervezetnek. Az erdélyi pedagógusok részt vettek már több – a Bárczi által szervezett – tanfolyamon és konferencián, és a kaposvári szakemberek is már harmadízben utaztak Gyergyószentmiklósra.

Első alkalommal nyílt szakmai napot és konferenciát szerveztek, amit a tavalyi első figyelemfelhívó és esélyteremtő nap követett.
Az ezévi rendezvény rendkívül sikeres volt.

A nap folyamán többezren tekintették meg a színpadi produkciókat, vettek részt a fejlesztő és kézműves foglalkozásokon, a fogyatékkal élő fiatalokkal közösen.
A rendezvény folyamán több felajánlás is történt a klubot fenntartó Napsugár az esőben szervezet részére.

Dr. Benczéné Csorba Margit igazgatónőt Elekes Zoltán, Hargita Megye Tanácsának főosztályvezetője, valamint több csíkszeredai és marosvásárhelyi intézmény is megkereste, szakmai támogatást kérve.
Az előzetes megbeszélések alapján körvonalazódik egy őszi csíkszeredai konferencia a Módszertani Központ előadóival, és elkezdődött a harmadik gyergyószentmiklósi és az első csíkszeredai figyelemfelhívó és esélyteremtő nap szervezése.

Glinde

Kaposvár testvérvárosába, Glindébe utazott a Bárczi Gusztáv Módszertani Központ és Nevelési Tanácsadó vezetősége.

A pályázati finanszírozásból megvalósult szakmai út során két glindei általános iskolában figyelhették meg a tanulási és magatartási nehézséggel küzdő, ill. az enyhe értelmi fogyatékos gyermekek integrált oktatását, valamint egy régiós intézményben a súlyos- és halmozottan sérült tanulók szegregált nevelésébe nyertek bepillantást.

A tapasztalatcsere egyúttal egy hosszabb távú nemzetközi szakmai együttműködés kezdete lehet – mondta el dr. Benczéné Csorba Margit, az intézmény igazgatója.

A Bárczi Módszertani Központ vezetőségét fogadta Glinde város polgármestere is.
A testvérváros önkormányzata glindei és hamburgi városnézést szervezett a kaposvári vendégek számára.