Általános Iskola

Általános iskolánkba  tanulásban akadályozott  tanulók járnak  1-8 évfolyamon.  Az iskolai oktatás tantárgyrendszere hasonló a többségi általános iskolákéhoz, mi is tanítunk angol nyelvet és informatikát is.

A  kompetencia alapú oktatás 2006 folyik iskolánkban,  a programcsomagok elemeit sikeresen alkalmazzák pedagógusaink.   A kollégáink által alkalmazott  korszerű módszerek  - kooperatív  tanulási technikák , projekt módszer, témahét – jól segítik tanulóink értelmi és  szociális képességeinek fejlesztését: környezetvédelmi témahét, advent- projekt, a víz világnapja – témahét.

Tantermeink barátságosan berendezettek, korszerűen felszereltek,  minden osztályban van televízió, interaktív tábla és internethasználat lehetőség is.

A délelőtti tanórák után a  tanórán kívüli foglalkozások  tág lehetőségeket nyújtanak a szabadidő hasznos eltöltésére, az ismeretek bővítésére, a képességfejlesztésre, a tehetséggondozásra.

A 8. osztály elvégzése után tanulóink folytathatják tanulmányaikat speciális szakiskolánkban, de lehetőségük van más szakiskolában is a szakmai végzettség megszerzésére.

Programjaink, rendezvényeink

A szabadidős foglalkozások, rendezvények színesítik az iskolai életet, ismereteket nyújtanak, szórakoztatnak:

- Néphagyományokhoz kapcsolódó foglalkozások:
  Szent   Márton, Szent András, Sárkányölő Szent György
  napi népi hagyományok, Vízkereszt, Pünkösdi királyság

- Advent a napköziben

- Iskolai Mikulás nap a   zeneiskolás diákok műsorával

- Karácsonyi játszóház 1-4.

- Irodalmi vetélkedő a téli ünnepekhez 5-8.

- Vers-és prózamondó verseny

- Gyöngybetűk- szépíró verseny

- A VÍZ hete, iskolai programokkal

- Kis matematikus – vetélkedő

- Ki mit tud –vetélkedő

- Farsangi jelmezverseny és disco

- Egész napos program a DÖK rendezésében

- Komplex tanulmányi vetélkedő

A tehetséggondozás eredményeként tanulóink szép eredményeket értek el a sport,  a művészetek területén.

Elektronikus tananayag az az óvoda –iskola átmenet megkönnyítésére >>